NOVINKY

3.8.2017:    Vrh J - barevná záplava
Štěňata z J-vrhu dobře prospívají a kdykoliv jdu okolo pelíšku, nemůžu se vynadívat na tu barevnou rozmanitost, ani nemusí mít rozlišovací obojky :-) Již je jim týden, a tak každý prcek dostal přidělené své jméno.

Pejsci

Fenky

27.7.2017:    Vrh J
Jaro plné štěňat se přehouplo do léta a ... je tu léto plné štěňat. Včera jsme přivítali letošní třetí, naštěstí již letošní poslední, nadílku malých jezevčíků. A nadílka je to nejbarevnější :-) Cailla ze Štěkotu po spojení s Valeurem ze Štěkotu porodila 7 štěňat - 1 pes černý s pálením, 1 pes hnědý s pálením, 1 pes hnědý s pálením tygrovaný, 1 fena černá s pálením, 2 feny černé s pálením tygrované a 1 fena hnědá s pálením tygrovaná. Cailla i štěňata jsou v pořádku.

Černoušci od Milou vyrostli, celé dny jen baštili, hráli si a spali a tento týden ve věku osmi týdnů vyrazili do nových rodin rozdávat kupu radosti.
14.7.2017:    Naše školka
Na dvorku se nyní motá trošku nezvyklá štěněcí školka. Život je změna, změna je život :-) Čtyřapůlměsíční křepelačka Oli a čtyřměsíční drsňačka Chaira u nás prožijí studentská léta, dvouměsíční goldenka Kája "se vrací domů", odkud před třinácti roky odešel do nové rodiny její děda Herbert ze Štěkotu. S dcerou Lenkou si příští rok budeme navzájem půjčovat zvěř na aporty :-)


27.6.2017:    Yoki ze Štěkotu získala titul C.I.B.
Z Belgie dorazil dopis s blahopřejným dopisem a o dva dny později i tubus s diplomem pro Yoki ze Štěkotu, které byl oficiálně přidělen titul Mezinárodní šampion krásy C.I.B.

7.6.2017:    Opožděné zprávy z dění v naší smečce
Štěňata rostou a dobře prospívají. Pomaličku se objevují štěrbinky v očích, za pár dní se podívají na svět a začne čas her a skotačení.

Hnědopálená Cailla ze Štěkotu si udělala výlet na výstavní maraton do Bosny a Hercegoviny. Z dalekých cest si dovezla ocenění 3x CAC, CACIB, 3x BOB a 3x BIG 1 a diplomy s přiznaným titulem Šampion Bosny a Hercegoviny a Šampion krásy Federace BiH.

V březnu jsem jela s háravou Milou of Ivy's Hill za černopáleným psem Eggo ze Štěkotu. A protože oba "nezkušení" si počínali jako "zkušení", přivítali jsme v prvních pátečních hodinách dne 26. května vrh I. Narodili se 3 pejsci a 2 fenky, všichni černí s pálením.

Mladé feny poctivě trénovaly na zkoušky vloh. Při tréninku byly jak "bratři v triku", ale na dálku nedám na barevná trička dopustit! Vidím, kdo-kde-co dělá :-) Koncem dubna předvedly své znalosti před rozhodčími a k mé radosti Darsie ze Štěkotu, Erixa ze Štěkotu i Clou Golden Aso získaly na ZV I. cenu.

Malí drsňáčci povyrostli, zdrsněli jak v srsti, tak v chování a v osmi týdnech se rozutíkali do nových domovů. Krátce před vylétnutím z rodného hnízda jsem jim pořídila poslední fotky.31.3.2017:    Vrh CH - 2 týdny
Štěňata už otevřela oči a i když ještě pořádně nevidí, už vypadají trošku víc jako jezevčíci. Cilka o ně vzorně pečuje, ale nezapomíná ani na své pohodlí, často odpočívá vleže na zádech a ze štěňat rostou malí horolezci - cestu k mléčnému baru najdou i ve výškách :-)

17.3.2017:    Vrh CH
V pátek se narodil očekávaný vrh drsnosrstých standardních jezevčíků. Z polského krytí si Cilka dovezla 1 pejska a 5 fenek. Cilka zvládla svůj první porod naprosto bez problémů, hned se začala o prcky starat jako zkušená máma :-)

13.2.2017:    Drsňáci ze Štěkotu ?!
Občas se plány vymknou z rukou a vše dopadne jinak :-) Drsnosrstou Cilku jsem kupovala jen na výcvik a pak měla jít do služby jinému aktivnímu myslivci. Leč... Cilka má naprosto vyrovnanou povahu, stále vyžaduje nějakou činnost, kvůli splnění úkolu by se přerazila, na naháňkách, kam jsem jí brala jen pro zapracování, poctivě odvádí svoji práci... Prostě u nás zůstala, a tak jsem jí začala vyhlížet vhodného parťáka. V lednu jsem vyrazila na výlet ke Gdaňsku a v polovině března by se měl narodit první vrh drsnosrstých standardních Štěkoťáků :-)
Otcem štěňat je Bilbo vom Kitzermann - CWC, BOS, 2x CACIT, 2x CACT, PD-I.c., PN-I.c., VH, MRV, VM, MFV-2x I.c., MSBLJ-4x I.c., MSBL-5x I.c., MKD-2x I.c., RKD-I.c., IEHT, MKJW-II.c.

&

16.1.2017:    Dixi ze Štěkotu
Z Polska dorazila fotka fenky Dixi, která se narodila ještě v minulém století :-) Za tři měsíce to bude osmnáct let, co se tento vrh narodil. Majitelům přeji, aby jim Dixi dělala radost i přes svůj pokročilý věk.

1.1.2017:    PF 2017

1.1.2017:    Novinky roku 2016 jsou uloženy do ARCHIVU a chystáme se prožívat dny roku 2017.