NOVINKY

31.12.2013:    PF 2014

5.11.2013:    Fotky štěňat

Černoušci se rozutekli do nových domovů. Rostou z nich pěkní jezevčouni :-) Hnědáčci mají smůlu, v záplavě jiných povinností nemůžu najít chvíli času na pořízení fotek. Snad...


Callie alias Coffee


Ciras za šera těsně před odjezdem

16.10.2013:    Yerik ze Štěkotu splnil podmínky pro získání Šampiona Polska

Termíny zkoušek zaplněný podzim jsme přerušili i jedním výstavním výletem. Díky flexibilitě a vstřícnosti organizátorů polských výstav, kdy nemají uzávěrku výstavy již měsíc před akcí jako v Čechách, ale umí pracovat s výpočetní technikou a přípravu všech tisků zvládnou na poslední chvíli, se mně opět podařilo zkombinovat dvě polské cesty během týdne. Na výstavě Žerik získáním čtvrtého CWC splnil podmínky pro získání titulu Šampion Polska. K tomu se mu ještě podařilo získat i titul BOB a v závěrečných soutěžích i pohár za IV.BOG.
Po týdenním pobytu v Polsku jsem domů přivezla i Andy. Zda i její polská mise byla úspěšná, to zjistím za pár týdnů :-)

26.7.2013:    Fůra novinek

Delší dobu jsem nenapsala žádné novinky, ale to neznamená, že zahálíme :-)
- Hladkosrstí psi, které tu mám v péči, úspěšně absolvovali pár zkoušek a teď dostali chvíli výcvikovou pauzu

- Naši psi poctivě lenoší a skotačí

- Proběhl další ročník výcvikového tábora jezevčíků, v menším počtu účastníků, ale o to s větším klidem v přípravě a v průběhu

- Tábora se letos zúčastnila i naše "Zetka". Zoan pomalu začala objevovat kouzlo lesa, volného pohybu a slídění, poprvé měla možnost proběhnout norou za liškou a její paničky viděly, že jezevčík není jen "gaučový povaleč". Zikomo ukázal, že se v lese vyzná. Během týdne poctivě trénoval, a tak v závěru tábora absolvoval barvářské zkoušky i zkoušky z norování.

- A poslední žhavá novinka - včera se narodil vytoužený vrh C. Vytoužený proto, že jsem musela čelit pomluvám a nepřejícnosti představitelů klubu. Každý chovatel má svůj chovatelský plán - a mně se tímto vrhem podařilo o krůček v tom plánu postoupit :-) Teď bude již na mrňouscích, aby vyrostli v hezké, sebevědomé jezevčíky s dobrými loveckými vlohami a z krůčku se stal krok.

26.5.2013:    Další výstava v Polsku

Z naplánované víkendové kombinace "zkoušky + výstava" zbylo jen torzo. I v Polsku se ruší soutěže a zkoušky z důvodu nedostatku přihlášek :-( Takže místo víkendového pobytu jsme do Polska jeli až na nedělení výstavu. Oba kluci - Yong i Yerik - byli ohodnoceni oceněním výborná 1, Yerik si přidal ještě titul CWC a BOS. Jako úsměvný paradox vyzněl posudek od paní rozhodčí, že oba kluci (momentálně 7,80 kg a 8,10 kg) jsou příliš mohutní. A v drsňácích zadala titul BOB polskému psu, odhadem tak 12 kg!

20.5.2013:    Jak málo stačí k radosti :-)

Bixie si našla zábavu - stačí jí louže a má přímo živelnou radost z probíhání. Asi se jí líbí to čvachtání, když přes louži přebíhá, naštěstí ještě nepřišla na to, že by si tam mohla lehnout.

4.5.2013:    Zoretta ze Štěkotu absolvovala zkoušky vloh

První květnová sobota nám přála. Ideální počasí na zkoušky vloh, dostatek zvěře k odzkoušení hlasitosti, příjemná parta vůdců - to vše přispělo k dobrému průběhu zkoušek i ke konečné spokojenosti. Zorka nepředvedla vše, co umí, ale během posledních deseti dní a po pár trénincích v kolektivu jsem si nekladla vysoké cíle :-) Během zkoušek si svoji slabou chvíli vybrala, stálo jí to pár bodíků a podmíněnou známku shazující nás do druhé ceny, ale důležité disciplíny (nos, hlasitost, stopa zvěře) má za 4, a to je důležité.
A doma v PC na nás čekala zprávička, že její sestra Zoan při své první výstavní premiéře na mezinárodní výstavě v Praze obdržela známku výborná 1. Už se těším, až i ona vyzkouší nějaké lovecké disciplíny :-)

28.4.2013:    Tentokráte byl na výstavě Yong

Abych přišla na jiné myšlenky a narušila černočernou realitu všedních dnů, vyrazili jsme s Yongem na mezinárodní výstavu do polské Opole. Yong ze Štěkotu získal titul CWC a res. CACIB. Jezevčíkům to na travnatém povrchu slušelo, byť to nebyl zrovna "golfový pažit".
Tím ale dobré zprávy dne skončily. Člověk míní (a plánuje), psi mění. Protože jsem nechtěla stále pendlovat přes celou republiku, při minulém psím výletu jsem odvezla fenku na začátku hárání za ženichem a včera jsem si jí vyzvedávala. Jenže závislá slečinka se urazila, přestala hárat a nenechala se nakrýt. Takže musím kompletně překopat své chovatelské záměry na letošní rok a třeba štěňata budou v jiném termínu nebo od jiné feny :-)

15.4.2013:    Dlouhý víkend

Zorka byla v sobotu v Ostravě zbonitována. Bylo na ní vidět, že jí hala ani množství lidí už tolik nerozházelo, hezky se předvedla a aspoň ukázala, že umí chodit :-) Výlet na severní Moravu jsme pak ještě trošku protáhli a v neděli se Žerik pokusil zabojovat na národní výstavě v Polsku. Ve třídě pracovní získal ocenění výborný 2 a moc hezký posudek. Víkendový výlet zpestřený příjemnou návštěvou byl hezký, ale pro psy, nemající cestování v oblibě, moc únavný. Ta radost při návratu na rodný dvorek byla neuvěřitelná :-)

31.3.2013:    Budějovická výstava

V sobotu jsem vzala Zorku na výstavu. Nejbližší výstava po roce stáří byla mezinárodka v Budějovicích. Zorka svůj první křest mezi lidmi a v hale moc neustála, líp se cítí při jiných aktivitách, v kruhu se nepředváděla, "kroutila se jak housenka, každá noha a část těla nějak jinam" (tak jí ohodnotila zpoza kruhu nezaujatá kritička :-))) Získala ocenění velmi dobrá, za které jsem ráda, protože pokud její stálé okusování a ohlodování vydrží zuby, tělo se ještě dovyvine a zpevní a ona si snad z výstavy přiveze lepší ocenění. Po návratu z výstavy řádila jak pominutá, ve smečce je přeci jenom líp než mezi lidmi a sama.

25.3.2013:    Nové fotky Zoan

Čas letí jako bláznivý - a "Zetkám" je už 1 rok. Dostali jsme nové fotky Zoan. Zapózovala samostatně...

i se starší "nevlastní" ségrou :-)

17.3.2013:    Konečně novinky

V uplynulých dvou měsících se toho událo hodně moc. Život je jako sinusoida, vzestupy i pády, život i smrt. Na vrchol sinusoidy - radosti jsme se dostali krátce po porodu Hippie, která 9. ledna porodila 9 štěňat. Za dva dny následoval strmý pád - Hippie nás opustila :-( A s ní postupně umírali i její potomci. Přesto se nám podařilo vypiplat 3 štěňata, 2 černopálené pejsky a 1 tygrovanou fenku. Dnes odjel druhý kluk, snad oba budou v nových domovech dělat jen radost. A úkolem doma ponechané Bixie bude zaplnit prázdno po Hippie.

Po týdnech kojení a masírování jsem potřebovala na chvíli "vypadnout", a tak jsme se s Yerikem vydali na výlet do polského Drzonkówa. Yerik nemá cestování rád, cestu spíš přežil než si užil, ale v konkurenci obstál a získal titul CWC a CACIB. Budeme muset trénovat jízdu autem, protože bych jej ráda vzala na vzdálenější akce, ale zatím je jeho kinetóza velkým hendikepem :-(

Ve vyhlášených výsledcích Pracovního poháru KCHJ 2012 figurují jména třech našich psů. Yong ze Štěkotu se umístil na 3. místě. Na to, že jsem jej do výcviku zapojila pozdě až jako náhradníka místo Yoki, je to krásný výsledek. Yoki ze Štěkotu skončila na sedmém místě, škoda, že po hárání "zblbla" :-( Pár bodíků na 12. místo posbíral i Xigris ze Štěkotu, který již nyní uplatňuje své vlohy a získané znalosti jako parťák při lovu u nového majitele.

Jaro pomalu pomaličku vítězí nad zimou a postupně ze dvora mizí i sníh. Pejsani si mohou vybrat, jestli řádit ve sněhu nebo si vyhřívat kožich na sluníčku. Mezi naší chlupatou smečkou se vytrácí i dva hladcí návštěvníci. Na řádící jezevčouny s nadhledem dohlíží velká hlídačka hospodářství :-)

A ještě jedna nepsí zprávička - před pěti měsíci jsme pustili mezi naše kozy kozla. A je vidět, že se snažil!!! Během minulého týdne všechny tři kozenky porodily dvojčata, a tak nám tu poskakují tři malí kozlíčci a tři kozičky. Očima vytahuji trávu ve výběhu, aby si již mohli brzo užívat pastvu a sluníčko.

2.1.2013:    Březí Hippie

Hippie si svoji třetí (a poslední) březost užívá. Ačkoliv do porodu ještě zbývá přibližně 10 dní, pohybuje se rozvážně, pod pěti schody na terasu vždy vrhne pohled "no tohle přeci nepůjdu sama, musíš mě vynést!", při jakémkoliv oslovení hodí zádovku a vystrkuje na odiv svůj pupík.
Radost z očekávaného příchodu štěňat mi jen zkazila smutná zpráva - otec štěňat Gerry ze Štěkotu se již nevrátí domů :-( Na své potulce nepřežil střet s autem :-( Je mi to moc líto, ale snad nějaké jeho geny zůstanou zachovány v potomstvu.

1.1.2013:    PF 2013

1.1.2013:    Novinky roku 2012 jsou uloženy do ARCHIVU, čeká nás rok s číslicemi 0,1,2,3, vlastně 2013.