NOVINKY

15.11.2014:    Letošní čerstvě uchovnění Štěkoťáci

Artík ze Štěkotu (Eloy Eligius v.d. Mibaf's Hoeve - Twix ze Štěkotu) - pes, černý s pálením, nar. 29.10.2012
2i/ALO9VY2/5 - DLS, v.d., výb., vítěz třídy, Krajský vítěz, ZV II.c., ZN neobst./obst., hlas 4, ochota 3

Zikomo ze Štěkotu (Wunjo ze Štěkotu - Andy z Chlumské stráně) - pes, černý s pálením, nar. 15.3.2012
1i/P1/5 - DLS, 2x velmi dobrý, ZV I.c., ZN obst., BZ II.c., BZH II.c., hlas 4, ochota 4

Zoan ze Štěkotu (Wunjo ze Štěkotu - Andy z Chlumské stráně) - fena, černá s pálením, nar. 15.3.2012
0i/O6P3W/5-DLS, výborná 1, ZV II.c., ZN obst., hlas 3, ochota 4

Zoretta ze Štěkotu (Wunjo ze Štěkotu - Andy z Chlumské stráně) - fena, hnědá s pálením tygrovaná, nar. 15.3.2012
2lU/LO9/5 -DLS, velmi dobrá, ZV II.c., ZN obst., hlas 4, ochota 4

30.10.2014:    Štěkoťačky z Rokycan

Od majitele našich holek dorazily nové fotky - černá Callie, hnědá Zia a černá devítiletá Geischa


18.10.2014:    Zkoušky z norování

Čtyři zástupci naši CHS absolvovali zkoušky z norování. Cayo, Cailla i Zorreta ke zkoušce přistoupili zodpovědně a uspěli, pro Bixie to byl "černý pátek". Ačkoliv při tréninku makala bez chybičky, při zkoušce nejuštěkanější Štěkoťačka oněměla a snažila se lišku zhypnotizovat :-( U zarážky mlčela a čučela :-( Zrzi jí něco povídala, ale k rozštěkání ji nevyprovokovala. Při přehánění lišky do třetího kotle se Bixie naštvala, že jí Zrzi utíká, tak řvala jak pominutá, ale po doběhnutí ke kotli a pár zdvořilostních vyštěknutí opět zaujala svoji vyčkávací taktiku hypnotizéra :-( Zkouškou sice prolezla, ale reparát ji nemine!

16.10.2014:    Zoan ze Štěkotu

Dostala jsem od majitelky nové fotky Zoan, již oficiálně nově uchovněné feny.

12.10.2014:    Bixie a Cailla ze Štěkotu absolvovaly zkoušky vloh

Během krásné prosluněné říjnové neděle obě mladé holky úspěšně složily zkoušky vloh, obě v I. ceně. Bixie nezaváhala a získala samé čtyřky, Cailla si za kratší slídění vysloužila jednu trojku, ostatní též samé čtyřky.

21.9.2014:    Yerik ze Štěkotu je NORNÍK

Žerik si letošní výstavní sezonu proložil další zkouškou. Ve slovenské Senici absolvoval zkoušku z kontaktního norování, získal I. cenu - 64 bodů - hlasič. Při losu č. 1 (což bylo jediné, co jsem nechtěla, on potřebuje slyšet "předskokany", aby se dostal do tempa) mi trochu zabrnkal na nervy, přestávala jsem už věřit, ale nakonec vše dobře dopadlo :-) Po poradě a důkladném zvážení pro/proti jsem do druhého kola nenastoupila a nechávám mu ještě jednu šanci na příště. Umí víc :-)

14.9.2014:    Krajská výstava Louny

Na II. krajské výstavě psů v Lounech reprezentovali dlouhosrsté jezevčíky dva zástupci naší CHS. Cailla ze Štěkotu získala ocenění V1, Vítěz třídy mladých a Artík ze Štěkotu obdržel ocenění V1, Vítěz mezitřídy a titul Krajský vítěz.

9.9.2014:    Úspěšné léto

- V srpnu jsme vyrazili na výlet do Černé Hory na dvě mezinárodní výstavy. Yerik byl na obou výstavách výborně ohodnocen, získal 2x CAC-MNE, 2x CACIB a 2x BOB, v neděli si přidal i titul BOG. Tímto získal titul Šampion Černé Hory i titul Grandšampion Černé Hory. Zároveň si splnil podmínky pro získání titulů Mezinárodní šampion krásy C.I.B. a Mezinárodní výstavní šampion C.I.E.
- Na výstavě uspěl i hladkosrstý Fabík, který získal 2x CAC-MNE, CACIB a res. CACIB a domů si odvezl titul Šampion Černé Hory.

- Stejný víkend přišla zpráva z Belgie, že titul Mezinárodní šampion krásy získala i Via ze Štěkotu :-)

- První zářijový týden proběhl výcvikový minitábor v malém penzionu, v malém kolektivu, ale s velkou přátelskou atmosférou a s velkou pohodou. Na závěr se trénovaní psi společně s dalšími místními psy zúčastnili zkoušek BZH. Na těchto zkouškách zvítězil Yerik v I. ceně se samými čtyřkami.

22.7.2014:    Půlroční aktualizace aneb stále se něco děje - sice neaktualizuji web, ale žijeme a nelenošíme :-)

- V naší smečce "uvízl" hladkosrstý standardní pes, který dělá vše pro to, aby tu mohl zůstat trvale. Ač tu při výcviku projde hodně psů různých plemen, různého typu srsti i různé velikosti, pro mne to nej nej plemeno jsou dlouhosrstí jezevčíci :-) A tak nabízím k prodeji hladkosrstého standardního jezevčíka jménem Fabian Felicité Moravia, barva černá s pálením, již uchovněn, s hezkým bonitačním kódem (0i/AL/5-HLS), s pár výstavními tituly (BOB, CACIB, 2x CWC, CAC-SLO, Vítěz třídy), se zkouškami (ZV I.c., ZN 84 b., BZ II.c.). Fabík má velmi příjemnou mazlivou povahu, je nekonfliktní, ale mezi ním a majitelem musí "fungovat chemie vztahu", pak bude číst i myšlenky. Bez toho by byl odtažitý, smutný a nešťastný.

- Celé jaro jsem věnovala hlavně výcviku a zkouškám pro jiné majitele. Ale ani naši psi nezaháleli a aspoň lehce trénovali. Na zkoušky vyrazil jen Yerik ze Štěkotu a nezklamal mě. Na mezinárodní soutěži v norování jezevčíků v Polsku získal I. cenu a plný počet bodů za vyhnání 56 vteřin.

- Výcvik jsme občas přerušili výstavním výletem.
Žerikovi (Yerik ze Štěkotu) dorazil diplom o oficiálním přiznání titulu Šampion Polska.
Podmínky k získání tohoto titulu splnil i Yong, teď je řada na mně, abych vyřídila potřebné formality a o titul zažádala.
I třetí sourozenec z Y-vrhu, Yoki, se nenechala od kluků zahanbit a přivezla si 2x CACIB, 2x CAC, 2x BOS.
Svou výstavní premiéru měla na národní výstavě v Klatovech i Bixie, kde obdržela ocenění velmi dobrá a absolvovala i bonitaci. Protože jsem si vědoma jejích kvalit i vad, za dva týdny si Bixie prošla svojí výstavní derniérou a s oceněním výborná odešla z výstavních prken :-)
Na oblastní výstavu jsem kvůli socializaci vytáhla i mladé hnědáčky Káju i Caillu, oba získali ocenění výborná.

- Začátkem prázdnin proběhl ve Kdyni další ročník výcvikového tábora, týden strávený ve společnosti smečky psů a nadšených majitelů

- V naší domácnosti se pomalu zabydlují dvě posily. Po lednovém výletu do Německa, kdy jsem si vybrala černopálenou dlouhosrstou fenku, jsem si poslední květnový den přivezla domů plnochrupou slečnu Milou of Ivy's Hill. Do našeho kolektivu zapadla naprosto bez problémů a už začíná ukazovat své lovecké vlohy zděděné po pracovně i výstavně úspěšných předcích.

- Druhým prckem nyní zde vyrůstajícím je drsnosrstá fenka Cilka, která má za úkol "spravit mi chuť a náladu po vlažných kšefťácích" :-) Ke své úloze přistoupila zodpovědně a s vervou stejně jako k likvidaci zahrady!

2.1.2014:    Fotky Štěkoťáčků, které uvízly v e-mailové poště. Všem majitelům děkuji za péči o naše potomstvo a za zaslané fotografie.

Via ze Štěkotu se raduje ze života v Belgii se svými potomky i ve společnosti dalších jezevčíků.

Qwerra, Wicca a Versta - trio holek ze Štěkotu ve Znojmě

Zeko ze Štěkotu, nyní Plzeňák

Callie a Zia (alias Coffe a Jessi) a postarší dámy Herta a Geischa (Nikinka a Bejbinka) - Štěkoťácké holky z Rokycan

Hossie ze Štěkotu - čtyřnohá chůva malého dvounožce :-)

1.1.2014:    PF 2014

1.1.2014:    Novinky roku 2013 jsou uloženy do ARCHIVU a před námi čeká nepopsaná tabule roku 2014.