NĚCO O NÁS

    V našem chovu najdete dlouhosrsté jezevčíky v barvě černé s pálením a hnědé s pálením i černé a hnědé tygrované. Chováme jezevčíky všech velikostních rázů: standardní, trpasličí i králičí. Uvedené chovné jedince máme přímo v naší smečce nebo ve spolupráci s jejich majiteli odchováváme štěňata zapisovaná pod naší chovatelskou stanicí.

    Chovatelská stanice vznikla v roce 1985, původně měla název PA - DAN, ale při mezinárodní registraci (v roce 1997) muselo dojít k přejmenování, jelikož její jméno bylo podobné už zaregistrovanému chovu.

    Po přestěhování na Klatovsko se náš zvěřinec trošku rozšířil, a tak svůj čas musíme dělit mezi práci v pomalu postupující rekonstrukci našeho sídla, radosti a strasti se všemi našimi zvířátky, občas musíme zaskočit i do zaměstnání :-/

    Všichni naši jezevčíci jsou orientovaní především na práci, většina chovných jedinců bohatě překračuje počtem i výsledky zkoušek z výkonu nezbytné minimum podmínek pro uznání chovnosti.

    Jako rozhodčí z výkonu pro všechny typy zkoušek malých loveckých plemen nesmím ustrnout, a tak každý rok vycvičím a předvádím víc psů na zkouškách. Letos již podeváté pořádáme výcvikový tábor pro začínající majitele jezevčíků s možností splnění zkoušek. Myslím, že za ty roky se nám společně s kamarády-výcvikáři podařilo několik desítek majitelů-vůdců zasvětit do výcviku psů.